Продавець Компания SvarMetall: сварочное, бензо и электро оборудование розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
398 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Компания SvarMetall – сварочное оборудование, бензо и электроинструмент

Електронасоси

Що таке насос

Насос – це механічний пристрій для подачі/перекачування якогось текучого речовини, наприклад, рідини або газу, з більш низькою у більш високу точку або з зони низького в зону високого тиску, тобто туди, куди ця речовина не може прийти самопливом.

Найчастіше насоси являють собою гідравлічні машини для забезпечення руху рідин під тиском. Перетворюючи механічну енергію приводного двигуна в механічну енергію руху рідини, насоси здатні:

  • підняти рідину на певну висоту,
  • подати її на необхідну відстань у горизонтальному напрямку,
  • змусить рідину циркулювати в будь-якій замкненій системі.

Типи насосів

Існує безліч типів насосів, які розрізняються за своїм технічним характеристикам і цільовим призначенням. До основних технічних характеристик насосів відносяться:

  • коефіцієнт корисної дії,
  • потужність насоса (корисна потужність насоса),
  • продуктивність або обсяг перекачується за одиницю часу рідини,
  • максимальний напір вихідної рідини,
  • створюваний тиск насоса.

За цільовим призначенням побутові насоси діляться на:

  • насоси для чистої води,
  • насоси для брудної води, в тому числі, каналізаційних стоків.

Насоси для чистої води, головним чином, використовуються для забезпечення роботи системи водопостачання, а також для басейну. Під чистою водою розуміється та, що має вміст твердих домішок менше 150 г/куб. м.

Інші публікації TopClimat.ru по темі
Що таке насосна станція  
Свердловинний насос – вірний помічник кожного дачника  

Насоси для забрудненої води мають більш широке застосування. До них відносяться дренажні насоси, фекальні та каналізаційні, фонтанні і поливальні насоси. Вони, в свою чергу, поділяються на агрегати, що працюють з рідиною середнього ступеня забруднення (вміст у воді твердих домішок - менше 200 г/куб. м) і агрегати, що працюють з рідиною високого ступеня забруднення (вміст у воді твердих домішок - понад 200 г/куб. м).

Не слід застосовувати агрегати першого типу для перекачування сильно забруднених рідин - порушення умов експлуатації неминуче призведе до швидкого зносу механічних деталей насоса і виходу його з ладу. З іншого боку, немає сенсу переплачувати за дорогий насос, розрахований на сильне забруднення, якщо ви використовуєте його для більш чистої води.

Але самостійно оцінити ступінь чистоти води дуже складно. Найчастіше це робиться візуально - по кількості осаду і плаваючих твердим частинкам. Наскільки надійний такий метод - судити тільки вам.

Занурювальні, поверхневі і циркуляційні насоси

Крім наведеної вище класифікації, побутові насоси можна розділити за місцем їх установки на:

  • занурювальні насоси,
  • поверхневі насоси,
  • циркуляційні насоси.

Занурювальні насоси або насоси погружного типу, як вже випливає з назви розміщуються безпосередньо в рідині, з якою працюють. Корпус такого насоса повинен бути повністю або частково занурений у воду. Якщо насос повністю «втоплений», він закріплюється під водою з допомогою страхувального каната на певній глибині (зазвичай це 0,5–1 метр від поверхні дна).

 

«Свердловинні насоси вихрового типу є одними з найбільш надійних. У цих насосах що стикаються з водою деталі виконані з латуні. Це дає їм високу корозійну стійкість і забезпечує міцність конструкції».

Поверхневі насоси встановлюються на деякій відстані від джерела рідини, найчастіше в підсобному приміщенні, і повідомляються з ним за допомогою трубопроводу або шланга.

Занурювальні і поверхневі насоси відносяться до зовнішнього насосного обладнання.

Циркуляційні насоси є внутрішніми пристроями, монтуються як частина системи водопостачання або опалення і сприяють циркуляції рідини в них. Існують також насоси для підвищення тиску в системі, які теж належать до внутрішніх.

Електронасоси та газові насоси

Важливо вибрати насос не тільки за цільовим призначенням або технічними характеристиками, але і за типом живлення. Існують умови, коли електроенергія з якихось причин дорога або взагалі недоступна, а насос підключити треба. В цьому випадку можна застосувати насос, що працює на рідкому паливі.

Існують:

Мотопомпа бензинова Patriot Garden BMWP-10PC

Мотопомпа бензинова Patriot Garden BMWP-10PC

  • електричні насоси,
  • бензинові насоси,
  • дизельні насоси.

Як правило, найбільш економічним є варіант з установкою дизельного насоса. Але цей варіант не позбавлений недоліків: доведеться дбати про своєчасну заливання палива, крім того, дизельний насос сильно шумить при роботі. Бензиновий шумить тихіше дизельного, але вартість бензину вище. Електричний насос найбільш універсальний, тому і найбільш широко поширений.

Насоси для чистої води

У побуті насоси для чистої води виконують дві основні функції: подають воду з джерела в систему водопостачання будинку і забезпечують її циркуляцію у цій системі.

Насоси для подачі води

Паркан чистої води може проводитися з свердловини, колодязя, резервуара, відкритого водоймища. Правда, в останньому випадку вам знадобиться додатково витратитися на станцію очищення води. Можна качати чисту воду як зануреними, так і поверхневими насосами. Обидва типи непогано справляються зі своїми обов'язками, але кожен має свої особливості, які слід знати.

  •  
в виде галереив виде списка

Поверхневі насоси

Мають найбільш простий пристрій і невисоку вартість. Як правило, поверхневі насоси бувають двох основних типів: відцентрові і вихрові. Насоси відцентрового типу найбільш поширені. Вони легко ремонтуються, прості в експлуатації і обслуговуванні. Насоси вихрового типу дорожче, дають більший натиск, ніж відцентрові, але їх продуктивність і ККД менше. Тому, якщо вам потрібна велика витрата води, краще вибрати відцентровий насос. А якщо критичний саме напір - то краще взяти вихровий насос.

Поверхневий насос з внутрішнім ежектором Unipump JET 80 L для глибин до 8 метрів

Поверхневий насос з внутрішнім ежектором Unipump JET 80 L для глибин до 8 метрів

Є і ще одна деталь, яку необхідно враховувати при виборі будь-якого насоса - це так зване самовсмоктування. Самовсмоктування - це здатність насоса починати роботу відразу, без попереднього затоки всередину нього рідини. Так от, на відміну від вихрових, відцентрові насоси не мають самовсмоктування, тобто перед початком роботи їх потрібно залити водою. Заповнення насоса, як правило, здійснюється за допомогою ручної помпи. Самовсмоктуючий насос, звичайно, зручніше в експлуатації.

Поверхневі насоси охолоджуються за допомогою повітря, тобто не вимагають додаткове охолодження, як деякі типи заглибних. Їх можна розмістити поруч з джерелом вологи колодязя або свердловини, оскільки на деякому віддаленні від нього. Загалом, плюсів у них багато, але є і ряд суттєвих мінусів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner