Дренажний (фекальні) насоси
Насоси дренажного і фекального типу: подібності та відмінності
Незважаючи на те, що насоси дренажного і фекального типу виконують одну і ту ж задачу – забезпечують транспортування по трубопроводу забруднених рідких середовищ, такі пристрої відрізняються між собою як конструктивним виконанням, так і технічними характеристиками. Основна ж відмінність дренажних насосів від фекальних полягає в максимально допустимому розмірі нерозчинних включень, що містяться в складі перекачується рідкої середовища. Так, в залежності від типу каналізаційного електронасоса використовуватися такий пристрій може для перекачування забруднених рідких середовищ, що містять у своєму складі нерозчинні включення наступного розміру:
- 30-50 мм (дренажний насос для каналізації);
- 3-12 мм (фекальний насос для відкачування каналізації).
-
Сама по собі конструкція насосного вузла пристроїв фекального типу не призначена для перекачування рідких середовищ з твердими включеннями такого великого розміру. Саме тому будь-фекальний насос містить у своїй конструкції спеціальний пристрій, в завдання якого входить подрібнення нерозчинних включень великого розміру, що містяться в перекачується рідкому середовищі.
Таке пристрій, що встановлюється на вхідному патрубку насосної установки і подготавливающее стоки до подальшої транспортуванні, являє собою крильчатку, лопаті якої і виконують функцію подрібнення нерозчинних включень. Крім останніх, крильчатка фекального насоса може подрібнювати й волокнисті включення, присутні у складі відкачуваних середовищ, які можуть серйозно ускладнити функціонування насосного обладнання. Такими включеннями, зокрема, можуть бути волосся, туалетний папір і ін
Дренажні насоси для каналізації, на відміну від пристроїв фекального типу, не оснащуються измельчительным механізмом, тому використовувати їх можна для перекачування рідких середовищ з нерозчинними домішками невеликого розміру (5–12 мм). Каналізаційні насоси дренажного типу дуже критично ставляться до змісту у складі відкачуваних середовищ волосся і шерсті тварин, які можуть накрутити на крильчатку і врешті-решт вивести пристрій з ладу. Саме тому, використовуючи каналізаційні насоси цього типу, слід фільтрувати середовище.
Каналізаційні насоси фекального, так і дренажного типу, як правило, перекачують рідку середу за допомогою колеса з лопатями, встановленого у внутрішній частині корпусу. Обертаючись, лопатки колеса створюють розрідження у всмоктувальній магістралі, що і забезпечує всмоктування рідини в робочу камеру насосного обладнання. При знаходженні рідини усередині насоса і її переміщенні разом з лопатками на неї впливає відцентрова сила, що призводить до збільшення тиску середовища і її виштовхування через нагнітальний патрубок.