Продавець Компания SvarMetall: сварочное, бензо и электро оборудование розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
398 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Компания SvarMetall – сварочное оборудование, бензо и электроинструмент

Глибинні (свердловинні) насоси

Якщо дзеркало води в свердловині або колодязі знаходиться на глибині близько 10 м. і нижче, то використовувати для її подання розташований на поверхні насос всмоктувального типу не представляється можливим: такий насос за визначенням не може створити розрядження більше однієї атмосфери, що технічно еквівалентно приблизно десятиметровій висоті підйому водного стовпа. Звідси випливає, що для глибоких колодязів/свердловин необхідний насос для води нагнітаючого типу, що створює високу вихідну тиск, достатній для подолання протитиску виникає водяного стовпа, так і гідравлічного опору відводить воду наверх труби.

4 специфічних обмежень свердловинних насосів

Першим таким граничением є геометричні розміри насоса: оскільки фактичний діаметр свердловин рідко перевищує усереднену величину у 10 див., поперечний переріз механізму типового свердловинного насоса також лімітована цим розміром. Можливі невеликі варіації (наприклад, 6-12 див.), але більшість виробників суворо дотримується обмеження в 4" (~10 см), а іноді зустрічаються у продажу більш "тонкі" насоси своїм покупцям при інших рівних умовах типово обходяться дорожче більш "товстих" побратимів.

Друге обмеження - актуальна глибина самої свердловини, яка може досягати ста і більше метрів. Обираний глибинний насос повинен не тільки створити необхідний протитиск (мінімум 1 атмосфера на кожні 10 метрів), але і забезпечити запас на опір потоку в трубі, нелінійно залежить від об'ємної витрати (відносної швидкості) протікає по трубі води. Цікаво відзначити, що нерідко покупка більш дорогий, широкої і внутрішньо гладкою (має менший гідравлічний опір) труби дозволяє істотно знизити вимоги до насоса при великій глибині залягання водоносного шару.

Третье ограничение - это дебет скважины по воде: если он мал, то приходится выбирать между насосом с малой производительностью либо частыми старт-стопными циклами насоса с большей производительностью. Поскольку скважинные насосы практически всех типов крайне негативно относятся к работе без заполнения внутреннего тракта водой (т.н. "сухой ход"), не следует экономить, приобретая насосы без встроенных датчиков сухого хода и иных нештатных ситуаций - извлечение и ремонт/замена насоса в итоге обойдутся незадачливому владельцу существенно дороже.

Четвёртое ограничение касается наличия в воде посторонних частиц (ила, песка) - далеко не каждый насос для скважины способен их "безболезненно переварить", причём "чувствительность" к ним конкретного типа насоса оговаривается в его техническом описании (как правило - в виде явного указания максимального допустимого содержания частиц в граммах на кубометр прокачиваемой воды).

в виде галереив виде списка

Для правильного підбору глибинного насоса потенційному покупцеві необхідно точно знати мінімальний діаметр своєї свердловини, її фактичний дебет і середній вміст/тип зважених часток. Ні в якому разі не варто економити на додаткових датчиках і засоби автоматизації/контролю. У разі виникнення технічних ускладнень настійно рекомендується запитувати детальну консультацію у представника передбачуваної фірми-постачальника.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner