Джерела безперебійного живлення для обладнання
Різне устаткування займає багато місця в сучасному житті. Мова йде як про побутової техніки (комп'ютери, холодильники, телевізори), так і про суто професійному обладнанні (прасувальні преси та інше).
Більша частина сучасної техніки працює від мережі, але напруга в ній далеко не завжди відповідає необхідній нормі. Так, занижені показники призводять до відключень або збоїв, а завищені цілком можуть спалити блоки живлення або навіть сам пристрій.
Виходом із ситуації є так звані джерела безперебійного живлення (ДБЖ). Найбільш прості блоки зможуть захистити інформацію на комп'ютері, більш складні інвертори напівавтомати – вбережуть від поломок техніку, яка працює безперервно.
Чим допоможе джерело безперебійного живлення
Блок джерела безперебійного живлення здатний компенсувати недолік напруги, якщо в мережі немає класичних 220В. Компенсація відбувається за рахунок вбудованого акумулятора. Також, у разі фіксації занадто високих показників в мережі, безперебійник переводить підключене обладнання на енергію від своєї батареї.
В залежності від потужності ДБЖ і потреб підключеною до нього техніки, такий режим може тривати від п'яти хвилин до години.
Якщо ж мова йде про напівавтоматичному інверторі, він здатний постійно підтримувати заданий напруга на виході.
Головні переваги ДБЖ залежать від того, яку техніку він повинен захистити. Якщо мова йде про ноутбуці чи комп'ютері, головним плюсом стає додатковий час, що дозволяє зберегти зміни в документах та проектах. У випадку з іншою технікою, начебто котла опалення, найважливіше полягає в захисті самого обладнання від псування.
Види блоків безперебійного живлення
Існує всього три основних типи джерел безперебійного живлення. Вони відрізняються показниками ККД і набором функцій, а також вартістю.
До найбільш простих можна віднести «пасивні» ДБЖ. По своїй суті, вони є резервними блоками живлення – подача електроенергії від акумулятора активізується в момент відключень в мережі. Також, найпростіші датчики переводять обладнання на батарею, якщо зафіксовано підвищену напругу.
Наступну групу складають вироби типу line-interactive. Лінійно-інтерактивне обладнання здатне не просто включити свій акумулятор в момент відключення електрики, але стабілізувати подачу енергії, забезпечуючи стандартні 220В на виході. Правда, варто враховувати, що такі періоди не повинні бути тривалими, адже обладнання на це не розрахована.
Найбільш надійним з точки зору стабілізації, залишається ДБЖ з подвійним перетворенням. Цей інвертор напівавтомат працює безперервно. Ваше обладнання отримує електрику від перетворювача, який живиться від постійно зарядженої батареї. Таким чином, забезпечується ідеальна захист. Однак дане обладнання – габаритне, і споживає чимало електрики саме по собі.
Як вибрати обладнання для безперебійного живлення
Вибір інвертора і його потужності, насамперед, залежить від того, яке обладнання в вашому будинку потребує джерелі безперебійного живлення. Інвертор напівавтомат належної потужності може захистити всю техніку, а простий і малопотужний пасивний ДБЖ здатний забезпечити безпеку одному або двом комп'ютерам, адже комп'ютерні блоки живлення самі по собі є мініатюрними інверторами і серйозного захисту не потребують.
У будь-якому разі, серед асортименту SvarMetall ви знайдете необхідну модель джерела безперебійного живлення.