Продавець Компания SvarMetall: сварочное, бензо и электро оборудование розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
398 відгуків

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

Компания SvarMetall – сварочное оборудование, бензо и электроинструмент

Відцентрові насоси

Відцентровий насос - це насос, в якому рух рідини і необхідний напір створюються за рахунок відцентрової сили, що виникає при впливі лопатей робочого колеса на рідину.

Усередині корпусу насоса, який зазвичай має спіральну форму, на валу жорстко закріплено робоче колесо.

 

Колесо складається з заднього і переднього дисків, між якими встановлені лопаті.
Вони відігнуті від радіального напрямку в протилежну сторону, напрямку обертання робочого колеса.
З допомогою патрубків корпус насоса з'єднується з усмоктувальним і напірним трубопроводами.

 

Принцип роботи.

 

При обертанні робочого колеса рідина, яка знаходиться в каналах робочого колеса між його лопастями, під дією відцентрової сили буде відкидатися від центру колеса до периферії. При цьому, в центральній частині колеса створюється розрідження, а на периферії підвищиться тиск, у результаті чого рідина з насоса почне надходити в напірний трубопровід.
Це утворює розрідження, під дією якого рідина одночасно почне надходити в насос з всмоктувального трубопроводу.
Завдяки тому, що корпус насоса складається з окремих секцій, є можливість, не змінюючи подачі, змінювати напір шляхом встановлення потрібного числа секцій.
При цьому змінюється тільки довжина валу і стяжних шпильок.
Під час роботи насоса, внаслідок тиску рідини на нерівні за площею бічні поверхні робочих коліс, виникає зусилля, яке прагне змістити ротор насоса в бік всмоктування.
Для врівноваження зазначеного осьового зусилля в насосі застосовується гідравлічна п'ята, складається з диска гідравлічної п'яти, кільця гідравлічної п'яти і втулки.

Під час роботи насоса рідина проходить через кільцевий зазор, утворений отвором кришки нагнітання і втулкою і тисне на диск гідравлічної п'яти з зусиллям, яка за величиною дорівнює сумі зусиль, діючих на робоче колесо, але спрямованим у бік нагнітання. Таким чином, ротор насоса виявляється врівноваженим. Рівність зусиль встановлюється автоматично, завдяки можливості осьового переміщення ротора насоса. Частина рідини з розвантажувальної камери гідравлічної п'яти проходить між втулкою і сальникової набиванням, чим досягається рідинна змащення тертьових поверхонь та їх охолодження. Друга (основна) частина рідини з розвантажувальної камери гідравлічної п'яти в насосах типу ЦНС, ЦНСМ, ЦНС(н) відводиться через різьбовий отвір і штуцер в дренаж.

При работе насоса с давлением на входе до 0,З МПа, вытекающую из штуцера жидкость можно направить во всасывающий трубопровод. 

В насосах типа ЦНСГ вода из разгрузочной камеры гидропяты отводится наружу или во всасывающий трубопровод. 

Между втулкой и сальником всегда должна протекать перекачиваемая жидкость в количестве 15-30 л/ч. Излишнее затягивание сальников ускоряет износ втулок и увеличивает потери на трение. 

У кришці всмоктування і кільця направляючого апарату є отвір, через який вода під тиском створеним першим робочим колесом, проходить до втулки гідрозатвори, в якій є отвір для підведення води до сорочки вала, при цьому болт повинен бути вывинчен з крайнього нижнього положення на 8-12 обертів.

Конструкція насосів ЦНСГ передбачає охолодження підшипників водою від стороннього джерела. Охолоджувана вода повинна подаватися з тиском не вище 0,З МПа (З кгс/см2). У насосах ЦНСГ відсутня гумове кільце, пристрій для випуску повітря і обвідний система.

В насосах ЦНС(Г) для возможности работы с холодной и горячей водой имеется резиновое кольцо и предусмотрено охлаждение подшипников аналогично насосам типа ЦНСГ. 

Привод насоса - от электродвигателя через упругую втулочнопальцевую муфту. Вращение ротора насоса правое (по направлению движения часовой стрелки), если смотреть со стороны электродвигателя. 
Відцентрові насоси бувають не тільки 1-ступінчастими (з одним робочим колесом), але і багатоступінчатими (з декількома робочими колесами). При цьому принцип їх дії у всіх випадках залишається таким же, як і завжди. Рідина буде переміщатися під дією відцентрової сили, яка розвивається за рахунок обертового робочого колеса.

 

в виде галереив виде списка

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner